Finansowanie zakupu nieruchomości za granicą

W przypadku finansowania zakupu nieruchomości za granicą w formie kredytu hipotecznego, istnieją następujące możliwości:

a) Kredyt hipoteczny z banku zagranicznego:

Banki zagraniczne w krajach UE są standardowo chętne do udzielenia kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w danym kraju również cudzoziemcom. Wymagają oczywiście udokumentowania przez kupującego, że jest zdolny do spłaty kredytu. Banki zagraniczne biorą pod zastaw kupowaną nieruchomość za granicą. W każdym kraju różni się nieznacznie administracyjny proces przyznawania pożyczki oraz opłaty bankowe. Rellox jest w stanie świadczyć maksymalną pomoc przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Każde takie postępowanie jest jednak wyraźnie indywidualne, a finalna decyzja o warunkach udzielenia kredytu zależy od banku. Należy zwrócić uwagę, że w niektórych krajach udzielenie kredytu hipotecznego jest skomplikowane, na przykład w Chorwacji.

b) Kredyt hipoteczny z banku miejscowego:

Podczas postępowania w sprawie możliwości finansowania zakupu nieruchomości za granicą, polecamy klientom skonsultować się ze swoim bankiem domowym. Niektóre banki są w stanie świadczyć dobre warunki (docelowy kredyt hipoteczny) również na zakup nieruchomości za granicą. Zwracamy jednak uwagę, że te miejscowe banki zwykle nie są w stanie wziąć w zastaw kupowanej nieruchomości za granicą. Jako zastaw akceptują inną nieruchomość na terytorium kraju, gdzie działa bank.

c) Nowe projekty

Pragniemy zwrócić uwagę, że w przypadku zakupu nieruchomości, która jest w budowie lub jeszcze przed rozpoczęciem budowy, płatność ceny kupna jest rozłożona na kilka rat w całym przebiegu budowy. Kupujący, więc nie musi płacić całej ceny kupna od razu, ale w czasie dłuższego okresu.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: